Jdi na obsah Jdi na menu
 


       Křeček Syrský

                    (Chov)

Chov křečka Syrského-coObrazek potřebuje

Klec:

Velikost klece pro jednoho křečka by měla být minimálně 60 x 25 x 30.Je lepší aby měla klec alespoň dvě patra.Vhodná je klec která má alespoň dvě strany z vodorovných mříží, aby po nich křeček mohl šplhat. Důležité: Kam s klecí: Klec postavte na nějaké klidné místo ke stěně, nejlépe do rohu. Vybrané místo by mělo být světlé, bez průvanu nebo vlhkosti. Pozor! Nesmí být příliš blízko topení, nebo naproti oknu aby do ní svítilo slunce- hrozí přehřátí křečka.

Terárium:

Terárium, pokud se pro něj rozhodnete, musí být o trochu větší než klec, osobně ho však moc nedoporučuji, jelikož není tolik vzdušné jako klec a křeček po skle narozdíl od mříží nemůže šplhat.

Napáječka:

Kromě klece nejnutnější věc. Na trhu je spoustu druhů napáječek,pro vašeho křečka však bude nejvhodnější plastová o velikosti 100 ml.Důležité je,aby měla kovové pitítko (tyčinka,která vede z napáječky,slouží jako brčko).Stávalo se mi,že jiné napáječky mi křečci zničili.Do terária se dá použít skleněná napáječka,křečci z ní však likvidují gumové části.

Domeček:

Pokud křečkovi pořizujete plastový domeček,dávejte pozor na příliš tenký plast.Křečci ho rádi okusují.Nejvhodnější jsou domky dřevěné, nebo keramické.Dobře také poslouží keramický květináč či kokosová skořápka.

Výstelka domečku:

Jako výstelku domku můžete použít toaletní papír,nebo neparfemované papírové kapesníčky.Také lze použít seno,z kterého si křečci,pokud nemají domek,postaví hnízdo.Pokud domeček mají,obvykle si seno natahají dovnitř stejně jako toaletní papír nebo kapesníky.

Podestýlka:

Asi nejčastěji používanou podestýlkou pro křečky jsou hobliny.Ty neodsuzuji,jen by v nich neměly být drobné piliny, které se práší a dráždí oči i nos křečka. Podle mně je nejlepší podestýlka z kukuřičných vřeten (německý výrobce),která se vůbec nepráší a perfektně saje všechnu vlhkost.Absolutně nevhodný je kočkolit,nebo podobný kamínkovitý sajrajt,který se dá použít akorát do kočičích toalet.

Miska:

Není tolik důležitá,jelikož pokud křečkovi krmení nasypete na některá místa v kleci, bude mít o zábavu postaráno při hledání potravy (mimochodem-v přírodě křeček naběhá až deset kilometrů za den aby se uživil).Na umístění potravy však nevybírejte místa jako je roh klece nebo terária,nebo prostor pod napáječkou (krmení se znehodnotí případným ukápnutím vody do misky,nebo na nasypanou hromádku).Pokud se však pro misku rozhodnete,vyberte takovou,která se hned nepřevrátí,tzn.kameninovou (tu také křeček nebude okusovat).Můžete ale i oužít plastovou (můj křeček jí má a neokusuje ji).

Kolečko na běhání:

Pokud máte dva křečky,nebo hodně prostornou klec, nemusíte kolečko pořizovat.Většina křečků však běhání v kolečku miluje a někteří z nich se dokonce stávají "vrcholovými sportovci"(takový křeček neustále běhá v kolečku,občas se jde nažrat a jinak spí).Které kolečko je na běhání nejvhodnější,musíte určit vy sami.Každé z nich má své výhody i nevýhody.Pokusím se vám sestavit stupnici koleček- od nejlepšího k tomu nejméně vhodnému.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Prosím o pomoc :)

(jůlie, 14. 4. 2013 20:38)

křečka vodou nekoupej ale mužeš si koupit koupací písek pročistí se jím srst a tak tam mužou kakat a čurát to je obviklí a tak mají něakou zábavu

Re: Prosím o pomoc :)

(Naty, 30. 5. 2012 16:37)

Ahoj, tak křečka raději nekoupej. Křeček si sám pečuje o svojí srst a po koupání by mohl chytnout nějakou chřipku, která je pro křečky i smrtelná (nebo taky zápal plic) navíc voda z křečíka spláchne přírodní "oleje" co má na srsti a chrání ho. Samozdřejmě, že s ním můžeš chodit ven, já mám doma i vodítko na křečka (ale třeba na džungaráka by to nešlo s vodítkem, jedině na syrského, medvědího a větší křečky).. Mám doma i vodítko na fretku, které mi mamka zmenčila a na křečíka mi sedí. :) Pokud budeš chtít s něčím poradit, napiš mi na mail NatyFeltova@seznam.cz

Re: Re: Prosím o pomoc :)

(Terina, 7. 6. 2012 15:40)

Ahoj děkuji moc za odpověď určitě se ozvu kdybych měla nějaké problémy :) ještě hele neuteče mi z toho vodítka ?

Re: Re: Re: Prosím o pomoc :)

(klara, 27. 1. 2013 10:58)

křeček a vodítko co te to napadlo??? no určite ti utece to je logicky ne!!!?

Re: Re: Prosím o pomoc :)

(Minnienka, 19. 7. 2012 20:15)

Prosimtě, křeček syrský a medvědí je to samé, lidi, raďte jen když o těch křečcích něco víte, nemá cenu radit když jste laik!!
A křeččí chřipka? To jsi slyšela kde? Křeček může mít z koupání rýmu, nachladit se nebo se podchladit, v nejhorším může mít zápal plic, ale křeččí chřipku?

Re: Re: Re: Prosím o pomoc :)

(Lůca :*, 28. 8. 2012 15:53)

Ježíšku na kříšku nech toho !!! Ty taky nevíš všechno ! Tak laskavě zavři tu hubu a mazej dělat neco jinyho než každyho komentovat !!!

mam problém a nevím si rady

(katka, 11. 4. 2013 19:42)

Můj křeček syrský prokusuje plast na kleci, prokousal do plastového dna klece díru skrs na skrs (zatím ne dost velkou aby utekl), snažím se mu v tom zabránit (skoušela jsem místo kde hryže posipat chili, ale on ho olíza a hryže dál to samé s pepřem a solí) nevíte co udělat aby přestal, bojím se že mi zachvilku uteče a když koupím novou klec tak začne znova!

Mláďátka křečka syrského

(Cristina, 6. 4. 2013 19:54)

Ahoj, máme naplánované mláďata křečků syrských (matka hnědo-bílá krátkosrstá, otec hnědo-bílý dlouhosrstý) budou narozená 10. - 11 . dubna. K odběru 4 týdny, cca od 5. - 12. května. Kdyby někdo měl zájem, Brno.
Více informací na e-mailu Daggy.Ashley@seznam.cz

Více zde: http://krecickove.webnode.cz/navstevni-kniha/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

křeček

(Kata, 3. 4. 2013 20:54)

Souhlasím křeček syrský je nej křeček;-)

křeček panda

(lucie, 27. 3. 2013 10:19)

koupila jsem si křečika panda ji mi z ruky, ale na ruce se nechce nechat vzít dokonce me kousl,,mam ho jiz 14dni a ne a ne si ho ochocit,,uz nevim jak na neho pamlsky mu podstrkavam ,,,,no asi to nebude mazel:)naka rada jak si ho vzit??aby nekousal???

no

(elllllllllla, 22. 3. 2013 15:32)

neni tam co ji a jesly muze okurku (ne kyselou)

křrček

(GFSDRgtd, 16. 3. 2013 10:11)

Křeček syrský je nejlepší křeček ze všech křečků!

Křeček Syrský

(Kačka , 10. 3. 2013 20:14)

Jaké hračky by byli pro křečka syrského vhodné?

kreček

(pavla, 24. 1. 2013 20:48)

ahoj.nevím jakeho kkrecka si mam vybrat jestli dzungarskeho nebo zlateho.ktey je lepsi a dyl se dožije?

Re: kreček

(Móňa, 21. 2. 2013 20:41)

Ahoj,mám zkušenosti s obojím druhem křečků.
Kdybych si měla vybrat mezi džungarákem a syrským tak toho syrského.
Džungarák moc kouše. Ale jinak rozdíly? Džungarák je menší a proto má menší klec. Doufám že jsem ti pomohla..:)

ahoj

(Áďa, 5. 2. 2013 20:42)

kdy je křečkovy 1 rok a jak se počítá jeho neboli křeččí věk?

Může to mít?

(Ilona P., 31. 1. 2013 7:51)

Dobrý den ale dneska mi dovezli křečka syrského.. Byla jsem na něj vybavena ale neměla sem napáječku..!:// Můžu pít ze zeleného kalíšku? Prosím odpověd!!:))*

Re: Může to mít?

(sabina, 2. 2. 2013 11:25)

kolika centimetru asi meri nejvice .... a jake jidůo ji nejraci????????????????????????????????????,

Re: Re: prosim o pomoc

(sabina, 2. 2. 2013 11:27)

kolika centimetru asi meri nejvice .... a jake jidůo ji nejraci????????????????????????????????????,

pani Ilone

(sabina, 2. 2. 2013 11:29)

ne nemuze protoze by se mohl zadusi a mozna by prestal i pit


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »