Jdi na obsah Jdi na menu
 


       Křeček Syrský

                    (Chov)

Chov křečka Syrského-coObrazek potřebuje

Klec:

Velikost klece pro jednoho křečka by měla být minimálně 60 x 25 x 30.Je lepší aby měla klec alespoň dvě patra.Vhodná je klec která má alespoň dvě strany z vodorovných mříží, aby po nich křeček mohl šplhat. Důležité: Kam s klecí: Klec postavte na nějaké klidné místo ke stěně, nejlépe do rohu. Vybrané místo by mělo být světlé, bez průvanu nebo vlhkosti. Pozor! Nesmí být příliš blízko topení, nebo naproti oknu aby do ní svítilo slunce- hrozí přehřátí křečka.

Terárium:

Terárium, pokud se pro něj rozhodnete, musí být o trochu větší než klec, osobně ho však moc nedoporučuji, jelikož není tolik vzdušné jako klec a křeček po skle narozdíl od mříží nemůže šplhat.

Napáječka:

Kromě klece nejnutnější věc. Na trhu je spoustu druhů napáječek,pro vašeho křečka však bude nejvhodnější plastová o velikosti 100 ml.Důležité je,aby měla kovové pitítko (tyčinka,která vede z napáječky,slouží jako brčko).Stávalo se mi,že jiné napáječky mi křečci zničili.Do terária se dá použít skleněná napáječka,křečci z ní však likvidují gumové části.

Domeček:

Pokud křečkovi pořizujete plastový domeček,dávejte pozor na příliš tenký plast.Křečci ho rádi okusují.Nejvhodnější jsou domky dřevěné, nebo keramické.Dobře také poslouží keramický květináč či kokosová skořápka.

Výstelka domečku:

Jako výstelku domku můžete použít toaletní papír,nebo neparfemované papírové kapesníčky.Také lze použít seno,z kterého si křečci,pokud nemají domek,postaví hnízdo.Pokud domeček mají,obvykle si seno natahají dovnitř stejně jako toaletní papír nebo kapesníky.

Podestýlka:

Asi nejčastěji používanou podestýlkou pro křečky jsou hobliny.Ty neodsuzuji,jen by v nich neměly být drobné piliny, které se práší a dráždí oči i nos křečka. Podle mně je nejlepší podestýlka z kukuřičných vřeten (německý výrobce),která se vůbec nepráší a perfektně saje všechnu vlhkost.Absolutně nevhodný je kočkolit,nebo podobný kamínkovitý sajrajt,který se dá použít akorát do kočičích toalet.

Miska:

Není tolik důležitá,jelikož pokud křečkovi krmení nasypete na některá místa v kleci, bude mít o zábavu postaráno při hledání potravy (mimochodem-v přírodě křeček naběhá až deset kilometrů za den aby se uživil).Na umístění potravy však nevybírejte místa jako je roh klece nebo terária,nebo prostor pod napáječkou (krmení se znehodnotí případným ukápnutím vody do misky,nebo na nasypanou hromádku).Pokud se však pro misku rozhodnete,vyberte takovou,která se hned nepřevrátí,tzn.kameninovou (tu také křeček nebude okusovat).Můžete ale i oužít plastovou (můj křeček jí má a neokusuje ji).

Kolečko na běhání:

Pokud máte dva křečky,nebo hodně prostornou klec, nemusíte kolečko pořizovat.Většina křečků však běhání v kolečku miluje a někteří z nich se dokonce stávají "vrcholovými sportovci"(takový křeček neustále běhá v kolečku,občas se jde nažrat a jinak spí).Které kolečko je na běhání nejvhodnější,musíte určit vy sami.Každé z nich má své výhody i nevýhody.Pokusím se vám sestavit stupnici koleček- od nejlepšího k tomu nejméně vhodnému.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je přátelský?

(veronika, 16. 2. 2014 12:37)

zajímalo by mě jestli je přátelský a vhodný pro děti

jak dlouho se dožívá

(syrsky, 28. 4. 2012 20:06)

neni tu napsano jak dlouho se doziva :o

Re: jak dlouho se dožívá

(lora, 27. 12. 2012 14:19)

2 nebo 3 roky.Nebo ezte 2nebo 3 let.

Re: Re: jak dlouho se dožívá

(SIMONA, 6. 7. 2013 19:53)

PODLE TOHO JAK SE ONĚJ STARÁŠ,JESTLIDOBŘE TAK 3 ROKY,JESTLI AKORÁT TAK 2 ROKY.

Re: jak dlouho se dožívá

(jůlie, 14. 4. 2013 20:57)

já jsem mněla dva které se oba dožili 3měsíce nejdíl ti minešli chovat hned umřeli ale zato jungarskí a robovský ajsou hodně rychlí nejsou vhodné na chv dětí jen dospělí s reflessemi ten kdo má spomelené refleksi tak můžřou viskočit z kleced či telárium a tak podobně. zdravím jůlie

Re: Re: jak dlouho se dožívá

(wyndey, 8. 2. 2014 11:22)

Tak tenhle text je v první řadě na pěkných pár pohlavků a následně přilepení učebnice češtiny do pazour!!!

Re: jak dlouho se dožívá

(Lola, 3. 5. 2013 16:19)

Křečci zlatí se dožívají asi 2-3 let ale samožjemě je to na jednotlivém křečkovi podle toho jakou má nimunitu a jak sním budeš zacházet ve volné přírodě se dožívají jen rok takže se jim v zajetí aspon trochu prodlouží život :D

Chcete rady?

(Jana, 29. 1. 2014 3:19)

Ať už jste dospělí nebo děti ...Prosím raďte se s někým kdo tomu rozumí.Tady to vaše spekulování a komentáře na které se vám jen zřídka dostane odpověď..To k ničemu nevede ..Hlavně berte v potaz že křeček je taky tvor který má svoje zásady a musí mít prostor na svuj klid..A upřímně ten kdo koupí křečkovi náhubek a vodítko je blázen ;)...Specializuji se na chov křečků již několik let a ty hlouposti co vám tady ostatní radí jsou k ničemu..Jelikož s kolegy chceme zabránit špatnému zacházení s těmito zvířaty nabízíme vám pomoc...Pokud by měl někdo z vás jakýkoliv dotaz tak můžete napsat na náš e-mail - PetTeam@seznam.cz e-maily prohlížíme každý den pravidelně takže se nemusíte bát že někomu odpověď nedorazí..Děkujeme za důvěru ..:)

Re: Chcete rady?

(verča, 8. 2. 2014 11:21)

ahoj mam křačka ale budou mu už dva roky dnes sem ho našla v domečku studeného ale dýchal dala sem mu do terárka ubrousek a zahřála se ho dala sem mu pod terárko polistyren aby ho to nezáblo.
Uďelala se to dobře prosím pora´dte co mam dělat dál.
PS: Pomůžemu když mu tam da kočkolit s pylinamy aby mu bylo tepleji?
Děkuji.

umrtí

(anulka11, 13. 1. 2014 15:46)

mám druhého křečka který my umřel po 14 dnech nevíte proč?

Re: umrtí

(...., 18. 1. 2014 12:28)

možný je že zemřel na následky stresu z nového domova, a nebo už si ho nemocného dostala

Re: umrtí

(j, 29. 1. 2014 2:59)

Zkus je občas nakrmit :D

sedni,lehni

(Romča, 13. 11. 2013 19:05)

ahoj chtěla bych mojeho křečka naučit sednia lehni ale zatím jí to moc nejde a chtěla bych radu jak ho to mám naučit a jak dlouho to potrvá
předem děkuji

Re: sedni,lehni

(Jina, 29. 1. 2014 2:57)

Zajdi si k psychologovi.....křečka nech ale doma;)

RE: katka

(verča, 25. 1. 2014 20:37)

Skus si Ho někam položit třeba na koberec a vém si sebou zrní nebo to co mu davaš k jídlu polož Ho kousek od tebe a děj si zrní na ruku a volej na něj pocem no pocem a mírně bouchej do koberce

bvhkm

(ghjvh, 25. 1. 2014 20:25)

Můji křečci se nechťej pàřit a mám holku a kluka čím to je

křečík

(naty, 11. 12. 2013 20:13)

Ahoj dá se křečka naučit nějaký povel prosím za odpověd

Re: křečík

(Verča, 25. 1. 2014 17:52)

Ano dá naučila sem svého křečka pac,popros.

Muj křeček

(Starost, 25. 1. 2014 17:49)

ahoj mam křačka ale budou mu už dva roky dnes sem ho našla v domečku studeného ale dýchal dala sem mu do terárka ubrousek a zahřála se ho dala sem mu pod terárko polistyren aby ho to nezáblo.
Uďelala se to dobře prosím pora´dte co mam dělat dál.
PS: Pomůžemu když mu tam da kočkolit s pylinamy aby mu bylo tepleji?
Děkuji.

Ponúkame na predaj mláďatká škrečka sýrskeho s pp

(kiki, 24. 1. 2014 10:56)

*Chovateľská stanica škrečkov sýrskych ponúka pravidelne na predaj mláďatká v rôznych farbách, typoch a dĺžky srsti.
Viac o nás, našich škrečkoch, chove, mláďatkách nájdete na našej WEB stránke: skreculkovia.weebly.com


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »