Jdi na obsah Jdi na menu
 


       Křeček Syrský

                    (Chov)

Chov křečka Syrského-coObrazek potřebuje

Klec:

Velikost klece pro jednoho křečka by měla být minimálně 60 x 25 x 30.Je lepší aby měla klec alespoň dvě patra.Vhodná je klec která má alespoň dvě strany z vodorovných mříží, aby po nich křeček mohl šplhat. Důležité: Kam s klecí: Klec postavte na nějaké klidné místo ke stěně, nejlépe do rohu. Vybrané místo by mělo být světlé, bez průvanu nebo vlhkosti. Pozor! Nesmí být příliš blízko topení, nebo naproti oknu aby do ní svítilo slunce- hrozí přehřátí křečka.

Terárium:

Terárium, pokud se pro něj rozhodnete, musí být o trochu větší než klec, osobně ho však moc nedoporučuji, jelikož není tolik vzdušné jako klec a křeček po skle narozdíl od mříží nemůže šplhat.

Napáječka:

Kromě klece nejnutnější věc. Na trhu je spoustu druhů napáječek,pro vašeho křečka však bude nejvhodnější plastová o velikosti 100 ml.Důležité je,aby měla kovové pitítko (tyčinka,která vede z napáječky,slouží jako brčko).Stávalo se mi,že jiné napáječky mi křečci zničili.Do terária se dá použít skleněná napáječka,křečci z ní však likvidují gumové části.

Domeček:

Pokud křečkovi pořizujete plastový domeček,dávejte pozor na příliš tenký plast.Křečci ho rádi okusují.Nejvhodnější jsou domky dřevěné, nebo keramické.Dobře také poslouží keramický květináč či kokosová skořápka.

Výstelka domečku:

Jako výstelku domku můžete použít toaletní papír,nebo neparfemované papírové kapesníčky.Také lze použít seno,z kterého si křečci,pokud nemají domek,postaví hnízdo.Pokud domeček mají,obvykle si seno natahají dovnitř stejně jako toaletní papír nebo kapesníky.

Podestýlka:

Asi nejčastěji používanou podestýlkou pro křečky jsou hobliny.Ty neodsuzuji,jen by v nich neměly být drobné piliny, které se práší a dráždí oči i nos křečka. Podle mně je nejlepší podestýlka z kukuřičných vřeten (německý výrobce),která se vůbec nepráší a perfektně saje všechnu vlhkost.Absolutně nevhodný je kočkolit,nebo podobný kamínkovitý sajrajt,který se dá použít akorát do kočičích toalet.

Miska:

Není tolik důležitá,jelikož pokud křečkovi krmení nasypete na některá místa v kleci, bude mít o zábavu postaráno při hledání potravy (mimochodem-v přírodě křeček naběhá až deset kilometrů za den aby se uživil).Na umístění potravy však nevybírejte místa jako je roh klece nebo terária,nebo prostor pod napáječkou (krmení se znehodnotí případným ukápnutím vody do misky,nebo na nasypanou hromádku).Pokud se však pro misku rozhodnete,vyberte takovou,která se hned nepřevrátí,tzn.kameninovou (tu také křeček nebude okusovat).Můžete ale i oužít plastovou (můj křeček jí má a neokusuje ji).

Kolečko na běhání:

Pokud máte dva křečky,nebo hodně prostornou klec, nemusíte kolečko pořizovat.Většina křečků však běhání v kolečku miluje a někteří z nich se dokonce stávají "vrcholovými sportovci"(takový křeček neustále běhá v kolečku,občas se jde nažrat a jinak spí).Které kolečko je na běhání nejvhodnější,musíte určit vy sami.Každé z nich má své výhody i nevýhody.Pokusím se vám sestavit stupnici koleček- od nejlepšího k tomu nejméně vhodnému.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: HELP!!

(prd, 29. 9. 2013 11:38)

nejlepší je takovýten druh, jak se menuje.. no.. jo, kapr!! tenhle druh.. to je panečku je vhodný do domácnosti a na děti je hodný a aj plavat umí takový křečík malý to je no.. <333

kčečík

(Tomáš Vojkovský, 12. 9. 2013 19:37)

no prostě kček je nejlepší na světě

kčečík

(Tomáš Vojkovský, 12. 9. 2013 19:22)

Křeček džungarský je nejlepší křeček na světě !

KŘEČEK

(ERIKA, 6. 7. 2013 19:46)

JAKÝ KŘEČEK JE NEJLEPŠÍ

Re: KŘEČEK

(marketa, 9. 9. 2013 16:03)

Nejlepší je křeček syrský nebo-li křeček zlatý,ale záleží na skušenostech někdo má radši džungarského křečka a někdo zlatého(syrského).Já osobně mám lepší skušenosti s křečkem zlatým(syrským).Nemusíte si snim tak dlouho hrát a není ani náročný na ochočovaní,ikdyž si snim nehrajete týden(v případě že je ochočen)zůstane ochočen i nadále a více si užívá hraní si svámi.Když to křeček džungarský vyžaduje hraní(v ruce) každy večer nebo v průběhu dne a i přes to bude kousat.Křeček zlatý(syrský)kouše v případě,že je nespokojen nebo je ohrožen.Mě osobně křeček zlatý(syrský)nikdy nekousl a to už křečky chován přes 10let

pomoc

(Zuzana, 24. 2. 2013 18:40)

Dobrý den,mám křečka Syrského asi 3dny.Pořád jen spí,je zalezlí v domečku,pořádně z něj nevylézá i v noci chrní a když ho chcem vzít do kury,tak na nás syčí,nebo prská,nebo co to vůbec dělá....je to o zvyku(až si na nás zvykne),nebo je to prostě ňáký zákeřný prevít :-))

Re: pomoc

(tom, 25. 8. 2013 14:40)

Dobrý den , Křeček je noční tvor...: Ve dne spí a v noci je ´´akční´´

Výstelka pod domeček

(Alča, 21. 8. 2013 20:42)

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat, když tu píšete že jako výstelku pod domeček používáte toaletní papír, atd. tak jestli vadí že tam mému křečkovi nedávám nic jenom hobliny. děkuji za odpověď :)

Chudáci

(Shark, 18. 8. 2013 16:32)

Ježiši mě se s tich otázek chce úplně brečet, dožili se 2 měsíců, můžu ho dát na mokrou trávu, proč se nekamari 2 samci jinýho druhu, můžu křečka koupat atd... Prosím přestaňte je týrat!

prozba

(křeček syrský, 13. 8. 2013 15:59)

Chci se zeptat kámoš má samici křečka syrského a dává jí pšenici a já mám taky křečka syrského ale kluka a chci se zeptat jestli mu můžu dávat ječmen Díky za odpovědi

RE: POMOC

(Petra, 1. 8. 2013 9:41)

Muzou kreci na mokrou travu ???

Jaký křeček je nejlepší?

(Laura, 12. 6. 2013 15:33)

Jaký křeček je nejlepší pro chovatele který chce jen jednoho křečka ,ale nemá s nimi žádné zkušenosti?
A ještě aby se rychle ochočil...

Re: Jaký křeček je nejlepší?

(kika, 29. 6. 2013 12:53)

Ahoj,ja bych volila džungarského.měla jsem ho,když jsem začínala a byla jsem spokojená. Není tak rychlý jako třeba syrský a roborovský a taky se líp ochočí. A ještě bych doporučila spíš holku. Z mých zkušeností mohu říct,že jsou mírumilovnější.

Re: Jaký křeček je nejlepší?

(Sára, 1. 7. 2013 17:17)

Já bych zvolila syrského křečka měla jsem 2 džungarské ale jeden umřel za 2 týdny a druhý za 2 měsíce neutíkali měli vše co potřebovali tak nevíme čím to bylo :/,ve zverimexu nám říkali že džungarský křečci jsou více náchylní...

prosím poradte

(Monika, 21. 6. 2013 18:03)

Chovám křečky sirské a potřebuji poradit mám v hodně velké kleci 5 křečků a jedné ze samiček se dnes narodilo 5 mládat ostatní si jich nevšímají naopak další jedna samička je hlídá když tam u nich zrovna není máma. Mám je přesto rozdělit nebo to mám nechat osudu? děkuji

Help

(:P, 30. 5. 2013 11:03)

potřebuji poradit..
mám doma 2 křečky (Džungarského a Syrského) a chci aby byly kamarádi ale oni se perou a vůbec nechápu proč..?
Jo pro připomínku jsou to kluci..:)) děkuji za odpovědi

Re: Help

(Tomáš, 2. 6. 2013 14:41)

Si normální proboha!!!!!!!!!!!!!! Bože můj nejdříve si něco přečti o chovů křečků!!!!

Re: Re: Help

(:P, 2. 6. 2013 18:26)

ježiš uklidni se už sem měla několik křečků a normálně se kámošily

Re: Re: Re: Help

(Zdeňka, 14. 6. 2013 7:09)

A když jsi měla křečky, byli všichni jednoho druhu, nebo každý jiný?

Krmení

(Pavla, 2. 6. 2013 16:04)

Ahoj. Chci se zeptat kolilk mám dávat jídla mému křečkovy syrskému??


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »