Jdi na obsah Jdi na menu
 


       Křeček Syrský

                    (Chov)

Chov křečka Syrského-coObrazek potřebuje

Klec:

Velikost klece pro jednoho křečka by měla být minimálně 60 x 25 x 30.Je lepší aby měla klec alespoň dvě patra.Vhodná je klec která má alespoň dvě strany z vodorovných mříží, aby po nich křeček mohl šplhat. Důležité: Kam s klecí: Klec postavte na nějaké klidné místo ke stěně, nejlépe do rohu. Vybrané místo by mělo být světlé, bez průvanu nebo vlhkosti. Pozor! Nesmí být příliš blízko topení, nebo naproti oknu aby do ní svítilo slunce- hrozí přehřátí křečka.

Terárium:

Terárium, pokud se pro něj rozhodnete, musí být o trochu větší než klec, osobně ho však moc nedoporučuji, jelikož není tolik vzdušné jako klec a křeček po skle narozdíl od mříží nemůže šplhat.

Napáječka:

Kromě klece nejnutnější věc. Na trhu je spoustu druhů napáječek,pro vašeho křečka však bude nejvhodnější plastová o velikosti 100 ml.Důležité je,aby měla kovové pitítko (tyčinka,která vede z napáječky,slouží jako brčko).Stávalo se mi,že jiné napáječky mi křečci zničili.Do terária se dá použít skleněná napáječka,křečci z ní však likvidují gumové části.

Domeček:

Pokud křečkovi pořizujete plastový domeček,dávejte pozor na příliš tenký plast.Křečci ho rádi okusují.Nejvhodnější jsou domky dřevěné, nebo keramické.Dobře také poslouží keramický květináč či kokosová skořápka.

Výstelka domečku:

Jako výstelku domku můžete použít toaletní papír,nebo neparfemované papírové kapesníčky.Také lze použít seno,z kterého si křečci,pokud nemají domek,postaví hnízdo.Pokud domeček mají,obvykle si seno natahají dovnitř stejně jako toaletní papír nebo kapesníky.

Podestýlka:

Asi nejčastěji používanou podestýlkou pro křečky jsou hobliny.Ty neodsuzuji,jen by v nich neměly být drobné piliny, které se práší a dráždí oči i nos křečka. Podle mně je nejlepší podestýlka z kukuřičných vřeten (německý výrobce),která se vůbec nepráší a perfektně saje všechnu vlhkost.Absolutně nevhodný je kočkolit,nebo podobný kamínkovitý sajrajt,který se dá použít akorát do kočičích toalet.

Miska:

Není tolik důležitá,jelikož pokud křečkovi krmení nasypete na některá místa v kleci, bude mít o zábavu postaráno při hledání potravy (mimochodem-v přírodě křeček naběhá až deset kilometrů za den aby se uživil).Na umístění potravy však nevybírejte místa jako je roh klece nebo terária,nebo prostor pod napáječkou (krmení se znehodnotí případným ukápnutím vody do misky,nebo na nasypanou hromádku).Pokud se však pro misku rozhodnete,vyberte takovou,která se hned nepřevrátí,tzn.kameninovou (tu také křeček nebude okusovat).Můžete ale i oužít plastovou (můj křeček jí má a neokusuje ji).

Kolečko na běhání:

Pokud máte dva křečky,nebo hodně prostornou klec, nemusíte kolečko pořizovat.Většina křečků však běhání v kolečku miluje a někteří z nich se dokonce stávají "vrcholovými sportovci"(takový křeček neustále běhá v kolečku,občas se jde nažrat a jinak spí).Které kolečko je na běhání nejvhodnější,musíte určit vy sami.Každé z nich má své výhody i nevýhody.Pokusím se vám sestavit stupnici koleček- od nejlepšího k tomu nejméně vhodnému.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Krmení

(Mucik, 3. 6. 2013 22:46)

Stačí kávovou lžičkou jednou denně nebo dokud to nesežere..:))

enhzdhhshbbgxxchggxxh

(vddnbgsh, 21. 5. 2013 13:32)

gccfvhfdfv
nghkvgvmjbvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvjnnnnnnnnnnnnnnnnvnvnnnnnnnnnnnnnnnnnnnvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvnvnvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvmmmmmmmm

mládě

(Klára, 18. 5. 2013 16:59)

ahojky,mám velkou prozbu,potřebuju poradit.... MÁM MLÁDÁTKA KŘEČKA SYRSKÉHO,a dnes ráno mi od nich utekla jejich mama,je jim deset dní a nevím jak se o ně postarat aby mi neumřeli. Díky za radu

jak může být křeček syrský velký?

(zuzka, 7. 5. 2013 16:33)

na stránce jsem nenašla jak je průměrný křeček syrský velký

Kolik jich může být v kleci ?? :)

(makikí, 19. 4. 2013 17:45)

můžu mít v kleci více křečků syrských?? jako třeba 2-3.. když je to matka s mláďetem (už dospělím) :))

Re: Kolik jich může být v kleci ?? :)

(Cristina, 22. 4. 2013 11:57)

To záleží, ale je spíše dáno, že křečci v kleci nesnesou, jsou samotáři. Třeba naše samička (matka) své dítě furt kousala, tak jsme museli pořídit další klec.

Re: Kolik jich může být v kleci ?? :)

(Lola , 3. 5. 2013 16:13)

Ahoj,křečci zlatí můžou být ve stejné kleci jen tak do 3 týdnů jinak se porvou a nebudou mít klid.Prostě zlatý křeček je typický samotář takže doporučuji mít pro každého křečka svoji vlastní klec.Bude se cítít v pohodlí a v klidu a víc se ochočí a nezáleží jestli se jedná o příbuzné je to kolikrát jěště horší :)

není to stejné?

(natka, 3. 5. 2013 15:20)

Ahoj neni to stejné? Syrský křeček a Zlatýy křeček?

Re: není to stejné?

(Lola, 3. 5. 2013 16:09)

Ahoj je to stejné jsou to stejné typy křečků,ale jen odlišné názvy každý je z jiného jazyka :))

Křeček Zlatý :*

(Lola, 3. 5. 2013 16:08)

Ahojte :* nechtete se spratelit? :) jinak jestli potřebujete radu tak se ptejte ja covám křečka Zlatého jsou mu 4 měsíce a je to kluk :) ráda poradím

Křečátka

(Cristina, 22. 4. 2013 12:03)

Ahooj,

kdyby měl někdo zájem narodilo se nám 10 mláďátek křečků syrských, jsou roztomilá, různě barevná. K odběru budou na začátku května. Do té doby budou zvyklá na ruku a nekousat!!! Kdyby měl někdo zájem, více info na daggy.ashley@seznam.cz

Březost

(Lucka, 2. 1. 2013 15:39)

Zdravím chtěla jsem se zeptat: máme dva křečky syrské, samici a samce oba v jedné kleci..oba mají cca 10 týdnů...kd může být samice březí,respektive, kdy dosahují dospělosti a jak poznám eventuelní březost? děkuji

Re: Březost

(jůlie, 14. 4. 2013 20:52)

JSOU OBVIK LE ZALEZLÍ A ASI PÁR DNÍ NEVILEZLI Z DOMKU AASI 3

OBVIK JSOU ZALEZLÍ A MOC NEVILÍZAJ Z DOMKU když
jsme je ti moje odevřeli tak právě rodila jsou 3
robovsky


Prosím o pomoc :)

(Terina, 23. 5. 2012 19:53)

Ahoj , máš moc pěkné stránky. Ráda bych se zeptala jestli můžu křečka koupa.moje kamarádka ho dala vždy do umyvaldla a lehce ho oplachovala vodou , ale on jí vždy utíkal tak se chci zeptat jestli ho můžu vykoupat nebo ne , bojím se aby nebyl nemocný nebo tak něco. A ještě sem se chtěa zeptat můžu dát křečka v létě do nějaké ohrádky venku ? Ráda bych s nim totiž strávila nějaký čas na zahradě :) Děkuju Terka

Re: Prosím o pomoc :)

(lora, 26. 12. 2012 18:13)

Kdybi si ho vikoupala zemrel bi.Venku muze bit ale POZOR hlidat, abi neutekl,a abi ho nesnedla kocka,nebo se neprohrizal.

Re: Re: Prosím o pomoc :)

(sdfghuj, 30. 12. 2012 11:35)

dekuju za pomoc moc dik

Re: Prosím o pomoc :)

(lora, 26. 12. 2012 18:17)

Kdybi si ho vikoupala zemrel bi.Venku muze bit ale POZOR hlidat, abi neutekl,a abi ho nesnedla kocka,nebo se neprohrizal.

Re: Re: Prosím o pomoc :)

(pavel, 7. 1. 2013 2:14)

to pises schvalne nezpysovne?:))kdyz ctu ty dotazy,tak se ani nedivim:)))

Re: Prosím o pomoc :)

(Jirinka, 29. 1. 2013 16:05)

Ahoj, také jsem chovatelka, a můžu říct že se křečci můžou koupat. V chovatelských potřebách se dá koupit i speciální šámpon ( cca do 150 ,- Kč ). Vodu si napustíte do ruky ( NIKDY NEDÁVAT KŘEČKA POD KOHOUTEK!!!!! ) pokapete křečka vodou, ale musíte dát pozor, aby se šampon nedostal do očí!!!! Aby mu rychle srst uschla požíjte fén na vlasy, z dostatečnou vzdáleností křečka fénujem.

Re: Prosím o pomoc :)

(Cristina, 6. 4. 2013 20:03)

Jestli je to koupání furt aktuální, tak mu kup písek pro činčily ve zverimexu...dej to třeba do misky od ramy..a dej to křečkovi na pul hoďky do klece, uvidíš, jak se "vykoupe":)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »